Strych w twoim domu

Spora ilość z nas buduje własne domy, aby uciec od mieszkania w bloku, wśród zgiełku i hałasu. Nie wiemy, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale istnieje pewne pomieszczenie, które nie zawsze wykorzystujecie w optymalny sposób! Mowa tutaj o strychu, który często przyjmuje raczej funkcje przechowywalni niepotrzebnych ubrań, czy przedmiotów. Dziś postaramy się was przekonać, dlaczego warto zaaranżować strych w sposób praktyczny!

Dodatkowa przestrzeń

Gwarantujemy wam, że każdy strych czy poddasze może być naprawdę użyteczną powierzchnią! Trzeba tylko do tego pomysłu! Zacznijmy od tego, co miałoby się znajdować na najwyższym poziomie naszego domu. Pierwsza możliwość zakłada to, że potrzebujemy po prostu nieco więcej miejsca dla domowników. To, na co ją przeznaczymy, zależy wyłącznie od nas, jednak da się zauważyć pewne trendy. Dziś nikogo nie dziwi pokój zabawy, wraz ze stołami do bilarda, miejsce podobne do kina domowego, czy po prostu biuro, w którym będziemy mogli pracować w spokoju. Dodatkowo warto przy pomocy osób specjalizujących się w poszczególnych instalacjach zaplanować ich ewentualne zamontowanie. A co z drugą opcją?

okno na strychu

A może tak mieszkanie?

Pewnie widzieliście na różnych ogłoszeniach możliwość wynajęcia mieszkania właśnie na poziomach, na których teoretycznie powinien znajdować się strych! Cieszą się one coraz większą popularnością i nic nie powinno stać nam na drodze, aby również z tego skorzystać! Na samym początku musimy jednak dopilnować tego, aby stropy były odpowiedniej wysokości. Po uwzględnieniu poziomu posadzki powinniśmy uzyskać wynik w granicach 250 centymetrów, aby mieszkanie w takim lokalu byłoby komfortowe. Po tym wszystkim pozostaje tylko urządzić podział na pokoje, sypialnie, czy nawet łazienkę!

mieszkanie strych

Podsumowanie

Strych to jak wydać wcale nie taka przestrzeń przeznaczona do trzymania wszystkich niepotrzebnych rzeczy z naszego domu. Jeżeli zastanowimy się dokładnie nad tym, co sprawia, że to miejsce jest użyteczne, to możemy całkowicie odmienić nasz dom! Na co jeszcze czekacie!