Leżak ogrodowy a leżak plażowy – czy to to samo?

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie, ludzie poszukują wygodnych mebli ogrodowych oraz atrakcji, dzięki którym spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie po prostu przyjemniejsze. Baseny ogrodowe cieszą się teraz tak dużym zainteresowaniem, bo te dmuchane można postawić dosłownie nawet na niewielkim placu blisko domu, a następnie korzystać w przypadku upałów.

Inwestując w tego typu letnie wyposażenie, warto kupić sobie również wygodny leżak ogrodowy. Czy leżak ogrodowy i leżak plażowy to zupełnie to samo? Poniżej krótkie wyjaśnienie.

Atrakcyjny zestaw mebli ogrodowych

Kupując atrakcyjne zestaw mebli ogrodowych bardzo często kupuje się leżak. Czy leżaki ogrodowe różnią się czymś od leżaków dedykowanych typowo na plażę? Odpowiedź jest odrobinę skomplikowana – mogą się czymś różnić, jednak wcale nie muszą. Tak naprawdę praktycznie każdy leżak plażowy będzie też świetny w roli leżaka do ogrodu, natomiast na pewno nie każdy leżak ogrodowy sprawdzi się typowo na plaży. Chociaż bardzo często konstrukcja leżaków dedykowanych stricte do ogrodu oraz na plażę jest tak naprawdę podobna, mogą się one różnić między sobą materiałem, z którego zostały wykonane. Na plaży najlepiej sprawdzają się bowiem różnego rodzaju krzesła oraz leżaki tekstylne (a zatem z siedziskiem wykonanym z tkaniny), lub leżaki plastikowe. Są one lekkie i łatwo jest je oczyścić z piasku – to ich największa zaleta. W przypadku leżaków wykonanych na przykład częściowo z drewna, rattanu czy klasyczne wikliny, oczyszczenie z piasku jest już odrobinę trudniejsze. Jednym słowem idea konstrukcji leżak na plażę oraz leżaka ogrodowego jest tak naprawdę taka sama, natomiast meble te mogą różnić się między sobą materiałem, z którego zostaną wykonane.

Leżak ogrodowy Leżak Lena Lounger  marki Patio. Źródło: Dajar

Atrakcyjny cenowo zestaw leżaków do ogrodu

Jeżeli zatem szukasz się tak naprawdę lekkiego i wszechstronnego leżaka na lato, najlepiej zdecydować się na leżak z konstrukcją z drewna, z siedziskiem z tkaniny. Takie leżaki nie będą się nagrzewać pod wpływem słońca, a zatem będzie można jak z nich korzystać nawet na plaży – niestety niektóre materiały mocno absorbują ciepło, dlatego też kładąc się na nich na plaży można nawet się poparzyć.

Tego typu tekstylne krzesła ogrodowe i leżaki będą po prostu uniwersalne. Jeżeli natomiast szuka się zestawy mebli ogrodowych i leżaków, które są odrobinę bardziej atrakcyjne wizualnie, warto postawić na te wykonane z rattanu lub sztucznego rattanu. Tego typu meble są jednak cięższe i po prostu trudno je zabrać ze sobą na przykład na plażę. Dedykowane są jednak głównie do ogrodu.