Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Przyrządy do robienia remontu

Nowe mieszkanie to nie tylko początek kolejnego rozdziału życia, ale też obowiązki i niemałe wydatki. Większość z nas pewnie marzy o pięknie urządzonych czterech kątach, jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, ile to wszystko kosztuje. Dlatego warto poznać obecne ceny, które trzeba zapłacić, by cieszyć się wspaniałym domem, do którego chce się wracać.

Czym jest wykańczanie pod klucz?

Wykończone w ten sposób mieszkanie powinno być gotowe do tego, by wprowadzili się do niego domownicy. W jego wnętrzach zamontowane więc będą: drzwi, okna, armatura łazienkowa, szafy integralne, podłogi i ewentualne inne udogodnienia. Nieruchomość powinna być podłączona do wszystkich mediów – w takim mieszkaniu np. instalacja elektryczna obejmuje już gniazdka. Jeśli chodzi o ściany i dekoracje, to można liczyć, że na tym etapie będą już kompletne. Po odebraniu mieszkania wystarczy wstawić meble i cieszyć się fantastycznymi wnętrzami!

Ile to kosztuje?

Sprawa kosztów nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Wiele zależy od tego, w jakiej okolicy położone jest nasze mieszkanie, które chcemy wykończyć pod klucz. W dużych miastach jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, cały koszt z pewnością będzie większy niż w niewielkich miastach. Z oczywistych względów, również i powierzchnia obiektu ma istotne znaczenie.

Ważnym czynnikiem jest także to, czy planujemy zająć się wszystkim sami, czy zlecić projekt i wykonanie jakiejś firmie projektowo-wykończeniowej. W drugim przypadku trzeba spodziewać się większych kosztów.

Mężczyzna malujący już pomalowaną ścianę

Nie bez znaczenia jest także jakość, ilość i prestiż stosowanych materiałów. Dla przykładu: naturalny parkiet będzie zdecydowanie droższy niż zwykła wykładzina dywanowa.

Konkrety, konkrety…

Jakiego zakresu cen można więc się spodziewać? Przeglądając oferty z Trójmiasta, typowe studio liczy sobie między 800 a 1200 zł/m2 mieszkania. W tej kwocie można spodziewać się m.in. paneli podłogowych o wysokiej klasie ścieralności, oświetlenia, pomalowania ścian, armatury łazienkowej, drzwi wewnętrznych, zabudowy z płyt GK oraz naturalnie – indywidualnego projektu dla Waszego mieszkania.

Pamiętajcie, że cena może znacząco wzrosnąć, jeśli zdecydujecie się na niecodzienne rozwiązania. Musimy jednak podpowiedzieć, że podstawowy pakiet jest zazwyczaj w pełni satysfakcjonujący dla właścicieli nowego mieszkania wykończonego pod klucz.

Podsumowanie

Urządzenie mieszkania to niemały wydatek. Proces ten można jednak potraktować jako inwestycję, która zwróci się w przyjemności płynącej z przebywania w nowym wnętrzu, dlatego sprawdź ofertę na stronie https://bbconstruction.pl/oferta/wykonczenie-mieszkan-pod-klucz/ i ciesz się z wykończonego mieszkania!