Dom od dewelopera pod miastem czy mieszkanie z rynku wtórnego w mieście?

klucze w zamku drzwi

Pytanie zawarte w tytule spędza sen z powiek wielu osobom, które stają przed wyborem swojego pierwszego gniazdka. Która opcja wyda się bardziej korzystna? Co jest bardziej opłacalne, a co najwygodniejsze? Czy rzeczywiście dom można kupić taniej niż niejedno mieszkanie?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Okazuje się bowiem, że spora liczba młodych Polaków wciąż nie jest w stanie rozstrzygnąć dylematu czy zamieszkać w nowym domu od dewelopera pod miastem czy może w starszym mieszkaniu, które nabędziemy na rynku wtórnym w mieście.

Rynek pierwotny jest lepszy?

Nie od dziś toczy się spór o to, który rynek (pierwotny czy wtórny) jest lepszy. My jednak przystajemy przy zdaniu, że to ten pierwszy zasługuje na większą uwagę. Oferuje on mieszkania nowe, świeże i w swojej pierwotności również czyste – zarówno fizycznie jak i „duchowo”. Możemy urządzić je po swojemu, nie musząc tym samym martwić się o uprzednie przysłowiowe zrywanie tapet po starych właścicielach.  Rynek pierwotny zakłada nieruchomości nietknięte przed nami przez nikogo. To spory komfort psychiczny dla wszystkich tych, którzy cenią sobie własność jako wartość i mieszkanie jako nienaruszalne sacrum.

Ceny zazwyczaj są korzystniejsze

W społeczeństwie panuje mylne przekonanie o tym, że mieszkania „używane” są o wiele tańsze od nowych. Legenda ta narosła na zasadzie analogii do innych dóbr materialnych (na przykład samochodów czy telefonów komórkowych), które zawsze – kiedy są używane – możemy kupić za niższą cenę niż nowe, pochodzące prosto z salonu. Na rynku nieruchomościowym jednak prawda ta nie sprawdza się. Coraz częściej domy od dewelopera są znacznie tańsze od mieszkań z drugiej ręki. Wszystko to za sprawą lokalizacji. Centra wielkich miast zabudowane są starymi kamienicami i blokami, w których mieszkania są droższe z racji umiejscowienia. Kwestia ta jednak nie dotyczy domów i mieszkań budowanych na obrzeżach miast. Je – z racji tańszego gruntu – kupimy za wiele mniejsze pieniądze.

Jeśli nadal jesteś niezdecydowany sprawdź ofertę na mieszkania w Baninie -> https://dommoichmarzen.eu/oferta