Chcesz zainwestować w mieszkanie na wynajem? Zrób to blisko Trójmiasta!

Inwestowanie w mieszkania stało się już trendem biznesowym, który pozwala na dojście do tak zwanej niezależności finansowej poprzez wytworzenie dochodu pasywnego. O ile kwestia zdecydowania się na taki rodzaj inwestycji jest prosta, o tyle wybór samego mieszkania już niekoniecznie. Okazuje się jednak, że jedną z najlepszych okolic do kupienia mieszkania inwestycyjnego są tereny blisko Trójmiasta.

Nie da się ukryć, że Trójmiasto oraz miejscowości leżące blisko niego są rejonami bardzo atrakcyjnymi pod względem nieruchomości. Coraz więcej osób chce tu zamieszkać i coraz więcej osób również przyjeżdża tu na wakacje. Chcąc zainwestować swój kapitał w mieszkanie, warto to zrobić na przykład w okolicach Wejherowa, skąd dojazd do Trójmiasta trwa krótko, plaże są blisko, a mieszkania kosztują mniej niż w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie.

Oto propozycje deweloperskich miejscowości, które warto rozważyć:

mieszkania w Gniewinie koło Wejherowa
Tak przedstawia się przykładowa inwestycja w Gniewinie firmy Orlex. Źródło: https://orlex.pl/oferta/11/gniewino

Gniewino – przyjemna okolica, nowoczesność

Nie da się ukryć, że pod względem rozwojowym, gmina Gniewino jest jedną z najprężniej rozwijających się gmin w Polsce. Dodatkowo zlokalizowana jest w bardzo dogodnym miejscu – niedaleko Wejherowa, a więc i niedaleko Trójmiasta. Taka sytuacja pozwala nam głównie na kupienie mieszkania pod wynajem dla turystów, którzy tłumnie przybywają nad Morze Bałtyckie i którzy mają już dość rezerwowania pokoi hotelowych. Do tej inwestycji nie będziemy potrzebowali niebosiężnego kapitału. Mieszkania w Gniewinie cechują się atrakcyjnymi cenami.

Wejherowo – nieco drożej, ale nadal korzystnie

Drugą naszą propozycją jest Wejherowo. W mieście tym odnajdziemy sporo rozrywek, które tylko czekają na turystów jak i mieszkańców. Warto kupić tu mieszkanie z dwóch powodów: lokalizacja jest bardzo korzystna, a miasto duże, można tu znaleźć naprawdę ciekawe oferty deweloperów. Warto jednak pamiętać, że w porównaniu z Gniewinem, ceny w Wejherowie będą nieco wyższe. Inwestycja jednak szybko się zwróci, ponieważ można wówczas proponować wyższe ceny za wynajem – czy to długotrwały czy krótkotrwały.